Tipy na výlety

Návštěva hradu
Svojanov

500 m

Vyražte na výšlap na Hrad Svojanov, kde si můžete dát něco dobrého, pokochat se výhledem, nebo také můžete navštívit tematickou prohlídku.

Krátký výšlap na
Kostel Petra a Pavla

40 m

Od kostela, který je přímo nad chalupou je krásný výhled na hrad a celou vesničku. Návštěvou určitě neuděláte chybu.

Bazén s
mořskou vodou

8 km

Odpočiňte si ve městě Bystré, kde je bazén s mořskou vodou, děti si užijí v bazénu a dospělí si mohou odpočinout v sauně. 

Cyklostezky
v Olešnici

10 km

Vyražte na cyklistický výlet do nedaleké Olešnice a načerpejte energii z projížděk v přírodě.

Zámek
Letovice

18 km

Milovníci historie ocení krásné historické expozice renesančního zámku, kde můžete strávit odpoledne organizovanými prohlídkami, nebo procházkou zámeckých zahrad.

Vodní nádrž
Křetinka

18 km

Fanoušky přírodního koupání potěší výlet na přehradu Křetínka, můžete se opalovat na pláži, půjčit si paddleboardy či lodičky nebo si zaplavat.

Město
Polička

20 km

Udělejte si výlet do Poličky – města, které je rodištěm Bohuslava Martinů a nabízí krásný pohled na skvěle zachovalé opevnění města.

Hrad
Pernštejn

23 km

Hrad Pernštejn je známý svou impozantní goticko-renesanční architekturou, která přitahuje odborníky i laiky. Jeho robustní obranné systémy a pozoruhodně zachovalé stavební prvky jsou svědectvím středověkého stavitelského umění.

Šikland
Westernové městečko

23 km

Vyražte s dětmi do Westernového městečka, které nabízí autentickou atmosféru dívokého západu a bohatý kulturní program.

Město
Svitavy

26 km

Vyražte do Svitavy na kávu nebo za sportovním vyžitím na místní stadion. U té příležitosti nezapomeňte navštívit Vodárenský les, kde se můžete projít po lávkách v krásné přírodě.

Nové Město
na Moravě

37 km

Nové Město na Moravě je krásné město v srdci Vysočiny, které nabízí krásnou přírodu a perfektní sportovní vyžití.

Město
Litomyšl

40 km

Náměstí Litomyšle je plné krásných kaváren, restaurací a uměleckých galerii. Centrum města se zámkem je navíc zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Hrad
Bouzov

32 km

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů.

Mladějovská
Průmyslová dráha

19 km

Jedenáct kilometrů dlouhá mladějovská úzkokolejka o rozchodu 600 mm byla vybudována na sklonku první světové války pro dopravu lupku, šamotu a místního uhlí.

Město
Olešnice

60 km

Olešnice je trojúhelníkové městečko na Boskovicku ležící na Hornosvratecké vrchovině, která je součástí Českomoravské vrchoviny. Výskyt vzácných živočišných a rostlinných druhů a nenarušený ráz krajiny v okolí městečka byl důvodem vyhlášení přírodního parku Svratecká hornatina.